Przewodnik po kaszkach dla niemowląt

Łatwo stracić orientację

Kaszki dla niemowląt dokładnie dzielą się na całą masę grup. Grupy dzielą się zależnie od wymagań wiekowych czy też składu. Do najpopularniejszych kaszek należą: zbożowe kaszki, które zawierają gluten, kaszki bezglutenowe (ryżowe, kukurydziane), z owocami, bez mleczne oraz witaminizowane. Naprawdę bardzo duży jest wybór kaszek. Można stracić orientację i to bardzo łatwo. Warto zaznajomić się z pewnego rodzaju przewodnikiem po kaszkach dla niemowląt. Pierwszą kaszką może być karmiony maluszek, który ukończył mniej więcej szósty czy też siódmy miesiąc życia. Mlekiem modyfikowanym może być w czwartym miesiącu. Musimy zadbać, aby kaszka pojawiła się we właściwym czasie w diecie dziecięcej. Może to być posiłek samodzielny jak i także uzupełnienie przecierów owocowych, warzywnych czy też mięsnych. Receptury wszystkich kaszek są opracowywane przez dziecięcych dietetyków jak i także przez pediatrów. Chodzi o to, aby zawierały wszelkie niezbędne składniki do rozwoju prawidłowego dziecka. Są to:

– witaminy,

– błonnik,

– kultury probiotycznych bakterii,

– żelazo.

Kaszki dla niemowląt są produkowane ze zbóż. Najczęściej jest to kukurydza, ryż czy też pszenica. Te zboża są poddawane procesom niezwykle skomplikowanym. Jest to enzymatyczna hydroliza. Dzięki niej węglowodany są dużo lepiej przyswajalne przez niemowlaka. Na półkach sklepowych jest naprawdę ich bardzo dużo.

Kaszki bezmleczne oraz mleczka dla niemowląt

Kaszki dla maluszków dzielą się na gotowe jak i także na takie, które samodzielnie musimy przygotować. Na opakowaniu w zasadzie każdej kaszki widnieje informacja, od jakiego konkretnie wieku podać ją można maluszkowi. Oprócz tego jest na niej kilka innych ważnych określeń. Zgodnie z nimi dzieli się kaszki na kilka grup. Podziałem podstawowym jest podział na kaszki mleczne oraz na kaszki bezmleczne. Bezmleczne kaszki nie zawierają białka krowiego mleka oraz laktozy. Są odpowiednie dla dzieci, które bardzo źle na te substancje reagują. Aby je przygotować, dodać wystarczy ilość modyfikowanego mleka zalecaną przez producenta lub też mleka zastępczego. Mleczne kaszki w swoim składzie mają modyfikowane mleko. W związku z tym, że posiadają jednak białko krowiego mleka, to podawać je lepiej tylko dzieciom, u których nie występują alergie.

Dodatki w dziecięcych kaszka

Zarówno kaszki bezmleczne jak i także kaszki mleczne podzielić można jeszcze według rodzajów zbóż, z jakich zostały one zrobione. Znajdziemy bez problemu w sklepach kaszki bezmleczne ryżowe, gryczane, pszenne, kukurydziane czy też owsiane. Do tego znajdziemy także kaszki mleczne. Niekiedy tylko jeden rodzaj zboża znajduje się w kaszce. Często także wiele zbóż jest łączonych w jednej kaszce. Przykładem mogą być kaszki wielozbożowe, kaszki ryżowo-kukurydziane czy też kaszki owsiano-pszenne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *